Ozon tedavisi bağışıklık sistemi üzerine uygulanan tıbbi olarak hastalıkları tedavi edebilmek için kullanılan bir tekniktir. İçerisinde yer alan ozon gazı 3 farklı oksijen atomunun bir araya gelmesinden oluşur. Bu renksiz bir gazdır. Amacı vücutta oluşan bir rahatsızlık veya yara olmuş bölgeyi ozon gazı ile tedavi edebilmektir.

Ozon tedavisi uygulamaları genellikle terapötik özellik taşır. Ozon tedavisi yapılan yerler arasında Romatem fizik tedavi ve Rehabilitasyon merkezleri yer alıyor. Bu farklı rahatsızlıklara karşı daha hızlı iyileştirme sürecini tetikler. Alternatif tıp olarak da tabir edilen ozon tedavisi tekniği konvansiyonel tıp içerisinde farklı tedavi tekniklerine takviye bir kullanımdır. Özellikle kronik rahatsızlıklara alternatif üretir. Gelişmiş teknolojik cihazlar ile ozon tedavisi teknikleri daha da yaygın hale gelmiştir.

Ozon Tedavisi Nerelere Uygulanır, Neye İyi Gelir?

Ozon tedavisi uygulamaları hastanede ya da özel doktor ile evde yapılabilir. İzmir bölgesinde evde tedavi hizmetini sizlere sağlıyoruz. Ozon tedavisi uygulama şekli genellikle farklı gaz ve sıvıların birleşimi ile elde edilen formülün damar yoluyla deri altına enjekte edilerek kullanılmasıdır.

Ozon tedavisi kronik rahatsızlıklar başta olmak üzere yüksek tansiyon rahatsızlıkları, vücuttaki dayanılmayacak ağrılar, kas krampları, bel fıtığı, pıhtılaşma bozuklukları, kalp damar hastalıkları rahatlıkla tedavi edilebilir. Evde ozon tedavisi yöntemi özellikle eklem tedavilerinde kullanılır. Ağrılı bölgeye uygulanarak vücuda sirayet eden ağrının oluşum bölgesi tespit edilir. Ekleme yönelik enjeksiyonlar ile boşluk kısımlarına enjekte edilen ozon bölgesel rahatlamayı da tetikler. Özellikle ağrılı eklem bölgeleri, yırtılmış bağ dokular ya da sırt ağrılar için ozon tedavisi önemli bir tedavi yolu sunar.

Ozon Tedavisi Fiyatları Nedir?

Ozon tedavisi yöntemi kullanılarak vücudun ağrı ve acı sızlardan giderilmesi ileri derecede kansızlık rahatsızlığının ortadan kalkması kalp ve damar tıkanıklıklarının giderilebilmesi için uygulanacak tedavi 8 ile 10 hafta arasında süreç ele alınır. Ozon tedavisi fiyatları uygulanacak tedavi alanına ve seansa göre değişebiliyor. Özellikle zamanla aşınmış derin yara alanları için bu süre gayet idealdir. Uygulama sağlanırken her seansta %25 oranına yakın iyileşme gözlemlenir. Asıl olan sorunlu bölgenin bulunabilmesi ve tedavi edilebilmesi için doktora danışmak önemlidir. Deva evde bakım aracılığı ile irtibata geçerek uygulama alanı üzerine bilgi alınabilir. Bel fıtığı ozon tedavisi ücreti hakkında net bir bilgiye sahip olunabilir.