SMA hastalığı kalıtsal ve genetik bir hastalık olarak bilinmektedir. Evde SMA testi tedavi sürecinde en uygun metoddur. Özellikle kaslarını kontrol edemeyen bireylere yapılan testler sonucunda kas güçsüzlüğü ve kemik erimesi rahatsızlıkları SMA hastalığına işaret eder. Hastalığın belirli evreleri bulunur. Ciddi derecede solunum problemi çeken ve aşırı güçsüzlük ile mücadele etmeye çalışan hastalar en ağır durumda olan tip 0 olarak kabul edilir.

SMA'nın ilk belirtileri tipi 1 olarak kabul edilen çeşitte 6 aylık süreçte ortaya çıkmaktadır. SMA hastalığı çok küçük yaşlarda başlayarak vücudu sarabilir. Bunun en önemli nedeni anneden ya da babadan taşıyıcı olarak genler yoluyla aktarılmasıdır. Uygulanacak olan sma genetik taşıyıcılık testi ile çocuk sahibi olunduğunda oluşabilecek risk durumu ortaya çıkarılmış olunur. Kan testi yolu ile bireyin taşıyıcı olup olmadığı net bir şekilde öğrenilebilir.

Evde SMA Testi Hizmeti

Evde SMA testi uygulamaları Deva Evde Bakım hizmeti kapsamında kısa sürede bireylere uygulanabilir. Özellikle hastalık riski taşıyan ve bunu çocuğuna aktarma potansiyeli bulunan bireyler bu yolla ortaya çıkarılabilir. Çocuğun hastalık riski ile yaşam kalitesini düşürmesini engellemek için kısa bir kan testi sunulması yeterlidir. sma taşıyıcılık testi yapan hastaneler aracılığıyla ilgili hemşireler ve hizmetliler doğru ve yerinde metotlarla süreci tamamladıktan hemen sonra sonuçların ortaya çıkabilmesi için belirli uzmanlara yönlendirme yapar.

SMA Testi Ücreti

Sma testi ücreti uygulama yapılacak kişinin oluşturduğu randevu talebi doğrultusunda sunulur. İzmir bölgesinde en uygun fiyatlı SMA evde test hizmetinden faydalanabilmek için bizlerle iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz. Sma gen testi rahatsızlığı anne ve babadan taşıyıcı olarak geçiş yapabilen bir rahatsızlıktır. 4 farklı şekilde belirtisini gösterir. Yaşam kalitesini oldukça olumsuz şekilde etkiler. Kişi özellikle kol ve bacak kaslarında hareket kaybı ve zorlanma şiddetli bir ağrı yaşarken nefes almada güçlük çekebilir. Evlenmeden önce sma testi yapan hastaneler uygulanan SMA testi ile kısa sürede laboratuvar sonuçlarını elde edilebilir.