Evde bakım hizmetleri kapsamına giren evde sonda takma hizmeti daha steril ve hijyenik bir ortamda tedavi sürecinin gerçekleşebilmesini sağlayacak özel sağlık ekibi tarafından uygulanan bir tekniktir. Uygulanan sonda takma işlemi idrar sondası ve beslenme sonrası olarak iki farklı şekilde sunulabilir. Talep edilen hizmet için Deva Evde Bakım firmamızı arayarak randevu oluşturabilir en uygun fiyat aralığının sunulabilmesi için seans ücretleri hakkında net bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Sonda takma hizmeti idrar sonrası işlemleri için alanında uzman ekip elemanlarımız sizlerin evinize gelerek hijyenik bir şekilde tüm aşamaları müdahaleniz olmadan gerçekleştirir. Özel bir hortum sayesinde idrar torbasına bağlanan alanda biriken idrar daha sonra boşaltılır. İki farklı yapısı bulunur. Silikon ya da kauçuktur. Bunun tercihi kişiye kalmıştır. Maliyette de farklılık yaşanır. Her ikisinin de kullanım şekli farklıdır. Doğru şekilde, doğru zamanlama ile kullanılması enfeksiyon riskini azaltır.

Özellikle ev ortamında sunulan evde sonda takma ücreti, işlemi kronik rahatsızlığı bulunan hastalar, ağır ameliyat geçirmiş ve bir süre yatakta tedavi sürecini devam ettirecek olanlar ya da ömür boyu yatağa bağlı olarak hayatını sürdürecek olanlar için sunulan bir hizmet çeşididir. Firmamız tarafından yönlendirilecek ekip elemanlarımız tamamen alanında deneyimli ve profesyonel hemşirelerden oluşur. Uzun süreli eğitimlerden geçtikten sonra risk faktörünü de göz önünde bulundurarak tüm ekipmanlarını tedavi sürecine uygun olacak şekilde yanında temin eder. Hasta yakınları ile yapılan konuşma doğrultusunda net bir şekilde süreç başlatılır. Evde bakım hizmeti kapsamına giren evde sonda takma ücreti 2022 yılında firmamız tarafından talep doğrultusunda uygun fiyatlarla sunulur.

Evde bakım hizmeti kapsamında sunulan sonda takma ya da çıkarma işlemi ihtiyaç duyulacak her anda firmamız tarafından İzmir ve çevresinden sizlere sunuluyor. İlk defa bu hizmetten faydalanacak olanların konu üzerine net bir bilgi alabilmeleri için çağrı merkezi hattımızı araması yeterlidir. Uygun randevu tarihi sunulduktan sonra belirlenen saatte ekip elemanlarımız evinize gelerek ilk müdahaleyi uygulayacaktır. Burada önemli olan hasta yakını ile ön görüşme yapılır ve bir onay formu alınır. Tecrübeli ve alanında uzman elemanlarımız kısa sürede süreç hakkında bilgilendirme yaparak yaklaşık 15 dakika süren bu işlemi tamamlar. Süreçte yalnızca idrar sondası değil beslenme sondası takma hizmeti de sunmaktayız. Alınacak hizmette evde sonda takma ücreti 2022 net olarak aranarak öğrenebilir. Ağız yoluyla beslenme faaliyetini gerçekleştiremeyenlere mideye kadar uzayan bir tüp ile süreci daha kolay hale getirilir. Çocuk hastalar için ve yetişkin hastaları için farklı sonda çeşitleri bulunur. Beslenme sondasının daha rahat bir şekilde belirlenmiş alana yönlendirilebilmesi borunun kanaldan rahatlıkla geçebilmesi için özel bir işlem uygulanır. Bu nedenle ağrısız ve sızısız bir şekilde süreçten faydalanmak daha kolay hale gelir.