Sonda hastanın idrarını dışarıya atmaya yarayan bir aparattır. Bu aparat bazı ameliyatlardan sonra ve yatalak olan hastalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Fakat bu aparatın zaman zaman değiştirilmesi ve temizlenmesi gerekmektedir. Bu noktada sondanın takılması da çıkarılması da uzmanlık gerektirmektedir. Yatalak bir hastanın veya ameliyattan yeni çıkmış olan bir hastanın da hastaneye getirilmesi zordur. Bu noktada evde sonda hizmeti ile Deva Sağlık Kabini firmamız sizlerin yardımınıza koşmaktadır. Firmamız hastanızın sondasını değiştirmek için evinize kadar gelmekte ve gerekli olan değişimi sağlamaktadır. Firmamız bu noktada uzman olan firmaların başında gelmektedir. Sizlerin sorunsuz bir deneyim yaşamasını sağlamak ve hastanızın en iyi şekilde bakılmasını sağlamak için uğraşmaktadır.

Evde Sonda Değişimi

Başta da belirtiğimiz gibi sondanın zaman içerisinde temizlenmesi ve değiştirilmesi gerekmektedir. Deva Sağlık Kabini firmamız bu noktada evde sonda değişimi hizmeti vermektedir. Firmamız evinize geldiğinde ilk olarak önceki sondayı çıkarmaktadır. Sonra bunun yerine yeni sondayı takmaktadır. Firmamız sadece değişim işlemi değil ilk kez takma işlemi de yapmaktadır. Bir hastaya sonda takılması gerekiyorsa alanında uzman olan ekibimiz bu konuda da sizlere gerekli olan desteği sağlamaktadır. Deva Sağlık Kabini firmamız tüm bu hizmetleri evde hemşirelik hizmeti kapsamında vermektedir. Yani tüm değişimler uzman bir hemşire tarafından yapılmaktadır. Sondanın takılması sırasında da gerekiyorsa doktorlarımız da gönderilmektedir. Firmamız için birinci öncelik her zaman hastanın sağlığı olmaktadır. Bu yüzden firmamız alanında uzman olan ve sağlık alanında mutlaka üniversite eğitimini tamamlamış olan insanlar ile çalışmaktadır.

Evde Sonda Değişmi İşlemi Nasıl Yapılır?

Evde sonda takma veya değiştirme işlemi ilk olarak tabii ki randevu aşaması ile başlamaktadır. Deva Sağlık Kabini firmamız tüm İzmir için hizmet sunmaktadır. Sizlerin de ilk olarak arayarak randevu oluşturması gerekmektedir. Randevu gününde uzman hemşiremiz evinize gelmekte ve mevcut sondayı çıkararak yenisi takmaktadır eğer ilk kez takılacaksa bu durumda gerekli yolları açarak sondayı takacaktır. Sonrasında gerekli kontrolleri yapacak ve hizmeti tamamlayacaktır. Ekibimiz için hastalarının sağlığı her zaman en önemli konudur. Bu noktada tüm hizmetler en iyi şekilde sunulmaktadır.