Evde sonda değişimi hizmeti bakıma muhtaç olan, kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan, vücut direncini güçlü bulamayan kişilere sunulan hizmettir. Evde Deva bakım hizmeti aracılığı ile sunulan sağlık hizmeti idrar sondası ya da beslenme sonrası olarak iki farklı uygulama şeklinde sunulmaktadır. İdrar sondası hizmeti evde bakım tedavi hizmeti kapsamında sağlığa elverişli olmayan ve bakıma muhtaç hastalara yönelik takma ve çıkarma işlemi olarak uygulanır.

Bu tedavi şeklinde daha çok doğal yollarla idrarını dışarıya atamayan hastalara yönelik mesane içerisinde takılan sondanın dışarıya çıkarılması hizmetinden oluşur. Uygulama sırasında hortum aracılığı ile dışarıya atılan idrar ya da idrar torbası evde bakım hizmetleri tarafından işlem sonrasında boşaltılır, yerine yeniden takılır, temizlenir. Takma ve çıkarma işlemleri yine hizmetliler tarafından uygulanır.

İzmir'de Evde Sonda Takma Tedavisi

İzmir bölgesinde evde sonda takma tedavisi kapsamında oluşturulmuş randevunun gün ve saatinde istenen alana gelinir. Sağlık ekibimiz belirlenmiş tarihte sonda takma işlemi için tam zamanında orada bulunur. Gerekli olan alet ve edavatlar sağlık çantası içerisinde hazır halde bulundurulur. Öncelikle işlem öncesinde hastanın talep ettiği hizmete dair bir form doldurulur. Bilgilendirme formu ile sağlık hizmetine sunmaya başlanır. Bir süre bu işi yapmış olan tecrübeli hemşireler hastalarla ilgilenir. Sonda takma işlemi yaklaşık 15 dakikaya bulabilen bir süreci içerir. İşlem sonrasında evde sonda takma ücreti 2021 net olarak belli olur. İdrar sondası hizmetinin dışında beslenme sonrası hizmeti de sunulmaktadır. Ağız yolu ile beslenemeyen zor durumda olan hastalara yönelik mideye kadar uzatılmış tüp takma işleminden oluşur. Çocuk ve yetişkinlere yönelik iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Randevu talep edildiğinde uygun gün ve tarihte istenen alana gelinerek hizmet uygulanır.

Evde Sonda Takma Ücreti

Evde sonda takma ücreti kullanılan ürünün maliyetine göre de değişebiliyor. Kauçuk ya da silikon iki farklı şekilde üretimi yapılabiliyor. Özellikle enfeksiyon riskini düşürebilmek için doğru şekilde bu işlemin uygulanması önemlidir. Özellikle kronik rahatsızlığı bulunanlar uzun süreli olarak bu sondayı kullanmaları gerekebilir. Bu anlamda evde sonda hizmeti sunan hemşireler tarafından ihtiyaç duyan hastalara yardımcı olunabilir. Deva Evde Bakım hizmeti kapsamında randevu talebi oluşturarak evde sonda bakımı takma hizmetinden kısa sürede yararlanılabilir. Talep edildiğinde ücret konusunda net bir bilgi verilecektir. Sizlere evde bakım hizmeti kapsamında en uygun fiyatlı sağlık hizmetini vermekten dolayı memnuniyet duyuyoruz.