Peg ağız yolu ile beslenemeyen hastaların beslenmesini sağlamak için kullanılan araçlardan birisidir. Bu araç karından geçirilerek mideye kadar yerleştirilmektedir. Bu boru aracılığı ile hastanın beslenmesi sağlanmaktadır. Tabii ki bu tür bir parçanın temizliği de büyük bir önem taşımaktadır. Hastanın yemek yemesini sağlayan bu parçanın temiz olmaması durumunda hastanın mikrop kapması ve hastalanması kaçınılmaz olmaktadır. Bu noktada peg değişimi yapılması ve bu aracın zaman zaman temizlenmesi gerekmektedir. Özellikle de uzun süreli kullanımda peg hortumu değişimi mutlaka yapılmalıdır. Aksi halde belirtiğimiz gibi bu borunun içerisinde bakteri ve mikrop oluşabilmekte ve bu da hastanın sağlığını etkileyebilmektedir. Bu aparatın değişimi uzmanlık gerektirmektedir. Fakat bu parçanın değiştirilmesi için hastanın hastaneye getirilmesi de zor olabilmektedir. Bu noktada Deva Sağlık Kabini firmamız sizlere evde sağlık hizmetleri sunmaktadır. Peg değişimini de firmamız evinizde yapabilmektedir.

Evde Peg Değişimi Nedir?

Evde peg değişimi adından da anlayabileceğiniz üzere bu aracın evinize gelinerek değiştirilmesidir. Bu işlem tabii ki hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Peg kullanan bir hastanın hastaneye getirilip götürülmesi maalesef kolay değildir. Bu noktada evde sağlık hizmetleri peg değişimi konusunda büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Firmamız evde peg değişimi işleminde;

  • İlk olarak evinize gelmektedir. Firmamzı bu noktada peg için gerekli olan tüm malzemeleri de steril bir şekilde evinize getirmektedir.
  • Bu değişim için alanında uzman olan doktorlarımız veya hemşirelerimiz görevlendirilmektedir. Uzmanımız evinize gelerek gerekli olan değişimi yapmaktadır.
  • Sonrasında en ufak bir sızıntı olmaması için gerekli olan kontrolleri sağlamaktadır. Sorunsuz bir şekilde takıldığından emin olduktan sonra süreç tamamlanmaktadır.

Bu noktada firmamız için her zaman hastalarının sağlığı ilk sırada gelmektedir. Tüm işlemler uzman ekibimiz tarafından yapılmakta ve tüm araçlar da steril bir şekilde sizlere ulaştırılmaktadır.

Evde Peg Değişimi Fiyatları

Evde peg değişimi işlemi hakkında en çok sorulan soruların başında fiyatının ne kadar olduğu gelmektedir. Bu noktada en güncel ve doğru fiyat bilgisini almak için firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ekibimiz bu noktada gerekli olan bilgileri sizlere sunacaktır.