Evde peg değişimi sunduğumuz hizmetlerden birisidir. PEG değişimi ile hastanın tedavi süreci hızlandırılabilir. Ayrıca ev ortamında yapılan bu aktivite ile hastanın hastane ortamındaki mikropla karşılaşması engellenir. PEG değişimi sırasında doktor gözetiminde işlemler yapılır. Anestezi uzmanı ve diğer uzmanlar ile kısa süre içinde çözüm elde edilir. Hastanın durumu takip edilir. Gerekli tüm tetkiler ev ortamında yapılır. Sonuçlara göre hastaya uygulanacak tedavi metotları geliştirilir. Alanında uzman ekibimiz Deva evde sağlık çalışanları ile hızlı ve etkili çözümler üretilir. Siz de daha fazla bilgi almak ve detaylara ulaşmak için hemen arayın. Bizlerden destek alarak kısa süre içinde sorunu çözebilirsiniz. Hastalığınızı yenebilir, hastanız ile ev ortamında ilgilenebilirsiniz.

Peg Nedir? Ne İşe Yarar?

PEG değişimi belirli aralıklar ile yapılır. PEG en genel tabir ile hastanın tüp yardımıyla beslenmesidir. Bu genel olarak yutma kaybı yaşayan ya da nörolojik bozukluklar sebebiyle yutmayı unutan, yutma yetisini kaybeden hastalara uygulanan bir metottur. Bu metot sayesinde hastanın durumu incelenebilir. Hastanın gidişatına göre uygulama süresi değiştirilebilir. Hasatnın tüp yardımıyla beslenmesi sağlanabilir. Çok sık kullanılan bir yöntem olan PEG ile hastanın bir şey yemeden tok hissetmesi ve ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri alması sağlanır. Siz de daha detaylı bilgi almak ve konuyla alakalı detaylara ulaşmak için bizi arayın. Hastanemizden destek alarak izmir bölgesinde evde değişim hizmetlerinden faydalanın.

Peg Değişimi Nasıl Yapılır?

PEG değişimi sırasında steril ortam şarttır. Ekiplerimiz, evinizi hastane ortamına çevirir. Her yer steril ve tüm aletler ilk kez kullanılacak şekilde işlemlere geçilir. İşlem süresince hastaya gerekli uygulamalar anestezi doktoru tarafındna yapılır. Hemşire ve doktor kontrolünde işlemler tamamlanır. Tüp genel olarak aylarca dayanabilir. Ancak tüpün aylarca dayanması bazen deforme olması sebebiyle erkenden de sonlanabilir. Bu gibi durumlarda tüpün hızlıca değişmesi gerekir. Tüp değiştirildikten sonra belirli aralıklar ile pansuman gerekmektedir. 1 gün sonra ve 1 hafta aralıklar ile pansuman şarttır. Hemşirelerimiz bu pansumanları da en hızlı şekilde tamamlar. Sonuç olarak sizlere son derece hızlı ve etkili çözümler sunar. Daha fazla bilgi ve destek için hemen arayın.