Evde peg değişimi hizmeti evde bakım ve sağlık hizmetleri kategorisi altında sunulan tedavi seçeneklerinden oluşur. Süreçte peg hortumu takılması, değiştirilmesi ve yenilenebilmesi süreçleri özel hekimlerimiz aracılığı ile ev ortamında sunulan bir bakım hizmetidir. Düzenli olarak yapılması gereken peg hortum değişim hizmeti tedavi sürecinde oluşabilecek yaraya, yaralanmalara, kontrol dışına çıkan rahatsızlıklara ve vücut hassaslığına karşı deneyimli bir süreci sizlere sağlıyoruz. Deva Evde Bakım firmamız çalışanları tarafından peg hortum hizmeti takıp çıkarma süreçleri gıda takviye ihtiyacını daha kısa yoldan sağlayabilmeyi destekliyor. Özellikle evde bakım tedavi süreci devam eden hastalar için uygun bir tedavi yöntemidir.

Ağız yolu ile yiyecek alınmasında zorluk çekildiği durumlarda katı gıdaya ihtiyaç duyulduğu anda hastanın peg hortumu yardımı ile yemek borusu zedelenmeden direkt olarak ürünün mideye aktarılması sağlanır. Gerekli olan tüm sürece yönelik planlamalar uzman ekip elemanlarımız tarafından kontrollü bir şekilde planlanır ve hasta yakınıyla paylaşılır. Süreçte doktor ile düzenli iletişimler halinde alınması gereken ürün tedavi sürecinde hastaya uygulanır. Peg takma işlemleri sırasında uygulanacak tedavi süreci bazı hastalar için bir hafta bazıları için bir ayı bulabilir. Süreçte en doğru hizmet çeşidini sunan alanında uzman ekip elemanlarımız üzerinden en doğru fiyat tablosunu öğrenebilmek için bizleri arayabilirsiniz. Süreçte hasta için uygulanan peg takma ve çıkarma işlemi sırasında oluşabilecek kızarıklıklar mide asidine bağlı olarak gerçekleşecek olan yanma hissi uzman bir ekip tarafından daha kontrollü bir şekilde sağlanır. Süreçte hortumun temizlenmesi işlemi doğru şekilde yapılmalı ve hastanın enfeksiyon kapma riski önlenmelidir.

7/24 aktif iletişim hattı üzerinden evde peg değişimi işlemleri için İzmir ve ilçelerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Özellikle yenidoğan ve hassas yapıda olan bebekler ya da ileri yaştaki yaşlı hastalar için uygulanan verimli bir tedavi metodudur. Peg takılma ya da çıkarma işlemleri için genellikle yemek borusu kullanılmadan yaşanılması gereken ve atlatılması gereken tedavi süreçlerinde nörolojik hastalıklarda, tümör rahatsızlıklarında, ALS hastalığı bulunanlarda, beyin ve sinir sistemi rahatsızlığı geçirenlerde, yutkunma problemi yaşayanlarda uygulanan bir tedavi şeklidir.

Evde peg tedavisi uygulanırken yaşı geçkin olan hastalara çok dikkat etmek gerekir. Yaklaşık olarak 6 ile 8 saat arasında izlenimde bulunmalıdır. Hastanın süreçte duruma adapte olması ve sunulan beslenme planına uygun davranması gerekiyor. Yoğun bakımda çalışmış olan deneyimli bir hemşirenin süreci takip etmesi gerekir. Bu nedenle uzman ekip elemanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Özellikle peg takımı sağlandıktan sonraki gün pansumanların yapılması gerekir. Süreç steril bir şekilde izlenmelidir. Bu ilk hafta için düzenli takip edildiğinde yara oluşumunu engeller. Oluşan yaranın daha hızlı iyileşmesini destekler.