Hastaneye gitmesi zor olan ve evde bakıma muhtaç olan hastalar bulunmaktadır. Bu hastaların bakımları sırasında hastane ortamında yapılabilen testlerin evde yapılması gerekebilir. Bu testler kimi zaman kan tahlili kimi zaman ise idrar tahlili gibi testler olabilir. Evde laboratuvar hizmeti bu anlamda kurtarıcı oluyor. Özellikle evden çıkması zor olan hastaların tüm testlerinin ev ortamında alınmasını sağlıyor. Yapılan testler ile hastanın sonuçları kısa süre içinde çıkıyor. Test sonuçları uzman doktorlar eşliğinde incelenerek gerekli tedavi yöntemleri uygulanıyor. Bu hizmet sayesinde hastaneye gitmeden evden tüm tahlillerin yapılması mümkün hale gelmektedir. 
Evde Laboratuvar Hizmetinin Faydaları
Evde laboratuvar hizmeti birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Bu hizmetten faydalananlar için hizmetin sunacağı artıları şu şekilde ifade edebiliriz:
•    Öncelikle hastaneye gidilirken kaybedilen zaman bu süreçte ortadan kaldırılmaktadır. Evde yapılan tedavi ve tahliller ile hastayı hastaneye götürmeye gerek kalmamaktadır.
•    Diğer önemli nokta ise hastanın korunmasıdır. Eğer hasta yaşlı veya bünyesi zayıf bir bireyse bu durumda hastane ortamında virüs kapabilir. Hastalıkları tekrarlayabilir. Bu durumu yaşamamak adına evde tüm tahlilleri aldırabilirsiniz.
•    Taşıma sorunu bir diğer problemdir. Hasta eğer yatağa bağımlı ise bu durumda hastaneye sevki zor olacaktır. 
•    Hastanın tedavi süreci devam ederken evden çıkması problem olabilir. Evde tedavisine devam edilirken tahlillerin de evde alınıp değerlendirilmesi süreci hızlandıracaktır. Bu sayede hasta daha hızlı iyileşecektir.
Bu avantajlar sebebiyle evde laboratuvar ve hemşirelik hizmetleri sıklıkla tercih edilmektedir. Siz de bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
Evde Yapılabilen Testler
Kan örnekleriniz hemşireler tarafından alındıktan sonra test merkezlerine gönderilmektedir. İstenilen birçok kan testi ev ortamında yapılabilmektedir. Sonuçlanmasının ardından yine evde sağlık hizmetleri kapsamında doktor, hemşire eşliğinde tedavi sürecine geçilmektedir. Evde alınan tahlillerden birisi de idrar tahlilidir. Yine bu tahlilin sonuçları da hastane ortamında değerlendirilir. Bazı durumlarda evde de değerlendirme yapılmaktadır. Ancak testlerin fazla olması ve detaylı olması durumunda hastane ortamında bir değerlendirme söz konusu olacaktır. Deva sağlık olarak bu alanda uzman kadromuz ve özel donanımlarımız ile hizmet veriyoruz. Evde sağlık hizmetlerimizden faydalanarak siz de hızlı bir iyileşme süreci yakalayabilirsiniz.