Günümüzün rahatsızlıklarından birisi işitme kayıpları olmaktadır. İşitme kaybı doğuştan itibaren olabileceği gibi çalışma ve ortam şartlarına bağlı olarak zamanla da gerçekleşebilir. Bu kaybın miktarını ve etkilerini belirlemek için çeşitli testler yapılması gerekmektedir. Evde işitme testi hizmetimiz sayesinde tüm bu testler ev ortamında yapılmaktadır. Evden çıkma durumu olmayan, hastaneye taşınması zor olan hastalar için bu hizmetimiz oldukça faydalıdır. Ev ortamında istenilen birçok işitme testi yapılarak hastane ile zaman kaybetmeniz engellenmektedir. Bu testlerde kullanılan cihazlar da hastane ile aynıdır. Bu sayede herhangi bir hata olma durumu söz konusu değildir. 
Evde Hangi İşitme Testleri Yapılır?
Evde farklı birçok işitme testi yapılabilir. Bu işitme testleri ve işlevleri şu şekilde ifade edilebilir:
•    Saf ses odyometresi: Bu test standart işitme testidir. Test sonucunda her iki kulağın da duyma seviyesi ölçülmektedir.
•    Konuşma odyometresi: Duyma ve sonrasında ise anlayarak çözümleme konusunda gerekli bilgileri aktarmaktadır.
•    Timpanometri: Orta kulak basıncı bu test sonucunda tespit edilmektedir.
•    Akustik refleks ölçümü: Testte işitme kaybını yaşatan nokta tespit edilebilmektedir. Ayrıca beyin sapı üzerindeki bilgiler alınabilmektedir.
•    Beyin sapı odyometresi: İç kulaktan beyin sapına kadar olan kısımdaki sesin iletimi ile alakalı bilgiler verir.
•    Yeni doğan bebek işitme testi: Bu test ile yeni doğan bebeğin işitme kaybı olup olmadığı tespit edilir.
Deva Sağlık olarak bu testlerin her birini yapıyoruz. Evde işitme testi hizmetimiz ile birçok testi ev ortamında yaparak hastaneye gitmeden sonuç alabilmenizi sağlıyoruz.